اسپانیایی یکی از رایج‌ترین زبان‌های روی کره زمین است. چه بخواهید در بوئنوس آیرس در خارج از کشور تحصیل کنید یا تقاضانامه کالج خود را بهبود ببخشید، دانستن زبان اسپانیایی به طرق بی‌شماری برای زندگی شما مفید خواهد بود. برای کمک به شما، ما 7 تا از بهترین راه‌ها را برای یادگیری زبان اسپانیایی انتخاب کردیم، از ترفندهای کوچکی که می‌توانید هر روز آن‌ها را به کار بگیرید تا فعالیت‌های فشرده‌تر که نیازمند تعهد بیشتری هستند. پس همراه نگاه اندیشه ملل باشید.

یک اپلیکیشن آموزش اسپانیایی روی تلفن همراه خود نصب کنید

بسیاری از اپلیکیشن‌های تلفن هوشمند می‌توانند به شما در یادگیری اصول اولیه یک زبان جدید کمک کنند. دوئولینگو (Duolingo) یک برنامه محبوب است که مطالعه و یادگیری اسپانیایی را رایگان، سرگرم‌کننده و تعاملی می‌کند. بهترین قسمت؟ می‌توانید هر روز برای چند دقیقه از این برنامه‌ها استفاده کنید، زمانی که به بهترین نحو با برنامه‌تان مطابقت دارد. پس از چند جلسه، خواهید دید که اطلاعات شما واقعاً افزایش یافته است.

  • سطح تعهد: پایین
اپلیکیشن دولینگو یادگیری زبان اسپانیایی
اپلیکیشن دولینگو یادگیری زبان اسپانیایی

در یک پادکست اسپانیایی زبان مشترک شوید

در حالی که مطالعه یک زبان جدید به تنهایی می‌تواند کارساز باشد، شنیدن صدای طبیعی نحوه صحبت افراد مسلط به آن زبان مفید است. هنگام یادگیری زبان اسپانیایی، دانلود یا اشتراک چند پادکست، مانند اخبار به زبان اسپانیایی آهسته (News in Slow Spanish)، واقعاً می‌تواند در بهبود تلفظ شما تفاوت ایجاد کند.

  • سطح تعهد: پایین

اخبار را به زبان اسپانیایی تماشا کنید

آیا تماشای تلویزیون واقعاً به یادگیری اسپانیایی کمک می‌کند؟ بله. به هر حال، آیا مجموعه تلویزیونی سسمی استریت (Sesame Street) به شما در یادگیری زبان انگلیسی و ریاضی کمک نکرد؟ همین اصل در اینجا نیز صدق می‌کند: هرچه بیشتر با شنیدن کلمات و عبارات اسپانیایی با صدای بلند آشنا باشید، بیشتر می‌توانید به مغز خود اعتماد کنید که همه آن‌ها را در یک مکالمه به هم متصل کند و به خاطر بیاورد. چندین برنامه به طور خاص برای تماشای افرادی که اسپانیایی می‌آموزند ساخته شده‌اند، مانند Destinos.

برخی از افراد تماشای تلویزیون را آسان‌تر از گوش دادن به پادکست یا رادیو می‌دانند، زیرا می‌توانند آنچه را که روی صفحه در حال رخ دادن است ببینند. نکته حرفه‌ای: تماشا را با زیرنویس اسپانیایی شروع کنید تا بتوانید بخوانید و همچنین گوش دهید.

  • سطح تعهد: پایین

یک گروه مکالمه راه‌اندازی کنید

یک گروه مکالمه راه‌اندازی کنید
یک گروه مکالمه راه‌اندازی کنید

اگر دوستان یا عضوی از خانواده‌تان هست که در حال تلاش برای یادگیری اسپانیایی هستند، چرا آن‌ها را برای یک مکالمه هفتگی دور هم جمع نکنید؟ (حتی می‌توانید این کار را از طریق چت تصویری انجام دهید، اگر هماهنگی برای جمع شدن در یک مکان دشوار است.)

از آنجایی که ممکن است در ابتدا دایره لغات شما محدود باشد، برای هر جلسه موضوعی را انتخاب کنید که مکمل کلماتی باشد که یاد می‌گیرید (مانند آب و هوا، وسایل خانه، آشپزی، مدرسه). یا حتی بهتر از آن، سناریویی را انتخاب کنید که ممکن است هنگام استفاده از اسپانیایی با آن مواجه شوید و آن سناریو را بازی کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید در خارج از کشور در آرژانتین تحصیل کنید، می‌توانید وانمود کنید که از رستوران دوستتان اسادوی (asado) سنتی آرژانتینی سفارش می‌دهید.

برای اینکه سنگ تمام بگذارید، راهی پیدا کنید که غذا را در گروه مکالمه خود قرار دهید، زیرا غذا همه چیز را بهتر می‌کند. بعلاوه، دوستان شما برای هر جلسه زمانی که پای خوراکی وسط باشد هیجان بیشتری خواهند داشت!

  • سطح تعهد: متوسط

یک فرهنگ لغت اسپانیایی-فارسی را همه جا با خود همراه داشته باشید

برای گسترش دایره لغات اسپانیایی خود در طول زندگی روزمره خود، یک فرهنگ لغت کوچک اسپانیایی-فارسی همراه خود داشته باشید. اگر کلمه چیزی را در زبان اسپانیایی نمی‌دانید، آن را جستجو کنید و آن را همان جا به حافظه بسپارید.

لغت نامه‌های اسپانیایی-انگلیسی در همه اشکال و اندازه‌ها موجود است. کوچکترین آن‌ها حتی می‌توانند در جیب یک شلوار جین جا شوند. اگر رانندگی می‌کنید یا اکثرا اوقات کوله‌پشتی، کیف پستچی یا کیف زنانه حمل می‌کنید، نگه داشتن آن همیشه در نزدیکی خود کار سختی نیست.

  • سطح تعهد: متوسط

در یک کلاس زبان اسپانیایی ثبت نام کنید

کلاس زبان اسپانیایی
کلاس زبان اسپانیایی

مطمئناً شرکت در کلاس اسپانیایی شما را مسئول و متعهد به یادگیری زبان نگه می‌دارد. چه برای یک سطح مبتدی، متوسط یا پیشرفته ثبت‌نام کنید، داشتن یک معلم که شما را راهنمایی کند، یک گروه برای تمرین و تکالیف برای تقویت آنچه یاد می‌گیرید، یک امتیاز بزرگ است.

هزینه‌ها بسته به سطح تکرار، مکان و کیفیت متفاوت است، بنابراین قبل از اینکه دلارهای خود را که به سختی به دست آورده‌اید برای یک دوره خرج کنید، حتما تحقیق کنید. نگاه اندیشه ملل دوره‌های متنوع و باکیفیتی را برای یادگیری زبان زیبایی اسپانیایی توسط اساتید مجرب و نیتیو برگزار می‌کند. شما می‌توانید به صورت حضوری و آنلاین به یادگیری این زبان کاربردی بپردازید. در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.

  • سطح تعهد: بالا

مدتی را در یک کشور اسپانیایی زبان بگذرانید

رفتن به خارج از کشور به یک کشور اسپانیایی زبان یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری اسپانیایی است. حتی اگر مبتدی هستید، یک سفر طولانی مدت یا برنامه تحصیل در خارج از کشور می‌تواند بهترین راه برای اطمینان از اینکه آموزش زبان دوم شما شامل تمرین واقعی است، باشد.

علاوه بر مزایای یادگیری زبان، مدت اقامت شما در خارج از کشور می‌تواند یکی از بهترین تجربیات زندگی شما باشد. برخی از برنامه‌ها می‌توانند شما را در یک خانواده میزبان و/یا مدرسه قرار دهند، بنابراین شما توسط اسپانیایی زبانان احاطه خواهید شد.

برای یادگیری هر چه سریعتر، هیچ روشی بهتر از غوطه‌ور شدن نیست، فقط به زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید ارتباط برقرار کنید. آنتونی یکی از افراد عضو (AFS) درباره قدرت غوطه‌ور شدن کامل در زبان اسپانیایی در طول برنامه تحصیلی خود در آرژانتین در خارج از کشور صحبت کرد: «من به آرژانتین رفتم بدون اینکه اسپانیایی بلد باشم، و واقعاً هیچ ایده‌ای از آنچه که درگیر آن بودم، نداشتم. من به عنوان یک دانش آموز متوسطه دبیرستان وارد این کشور شدم و به عنوان یک مدل آرژانتینی/بازیکن راگبی اسپانیایی زبان با خویشاوندان جدید در سطح شهر از آنجا خارج شدم!

  • سطح تعهد: بالا

سبک یادگیری شما مهم نیست، فقط از یک چیز مطمئن شوید: به آن متعهد باشید! یک یادآور در تلفن خود قرار دهید، از یک دوست بخواهید که در مورد آن به شما گوشزد کند، یا هر روز (یا هفته) زمان و مکانی را برای نشستن و تمرکز بر یادگیری اسپانیایی انتخاب کنید.

اگر علاقمند به آشنایی بهتر و کامل‌تر با سینمای کشورهای اسپانیایی زبان هستید، می‌توانید در دوره‌ها و کارگاه‌های حضوری و آنلاین نگاه اندیشه ملل شرکت کنید. در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.